Support center

FAQ
Aktualizacja metody autoryzacji konta Allegro
Z uwagi na zmiany systemowe, od wszystkich użytkowników korzystających ze starej metody wymagamy przełączenia na nową metodę.


Aby dokonać aktualizacji, należy zalogować się do Selmatic, przejść do zakładki Integracje -> Allegro i potwierdzić aktualizację metody uwierzytelniania dla obecnie zintegrowanych kont. Po kliknięciu przycisku zostaniemy przekierowani do Allegro, gdzie należy zatwierdzić autoryzację dla aplikacji Selmatic - to wszystko.

Zalecamy bezzwłocznie zmienić metodę autoryzacji - jeżeli nie dokonasz zmiany do 31.10.2018 - aukcje oraz transakcje nie będą synchronizowane, a kody nie zostaną wysłane do Kupujących.
Ile kosztuje wysłanie kodu do Kupującego?
Koszt wysłania każdego kodu przez Selmatic to 15 groszy brutto. Przy rejestracji konta otrzymasz gratis 50 kredytów - dzięki temu sprawdzisz szybkość systemu bez ponoszenia kosztów.

Zbiorcza faktura za doładowania przesłana będzie do Ciebie pierwszego dnia kolejnego miesiąca.
W jaki sposób zaksięgować przelew tradycyjny?
W celu zaksięgowania płatności dla transakcji, w której Kupujący wybrał inny sposób zapłaty niż PayU, przejdź do zakładki Transakcje, na liście znajdź transakcję którą chcesz zaksięgować. Przejdź do Karty płatności, po czym skorzystaj z przycisku Zaksięguj ręcznie płatność
W jaki sposób anulować transakcję?
W celu anulowania transakcji, przejdź do zakładki Transakcje, na liście znajdź transakcję którą chcesz anulować. Przejdź do Karty płatności, po czym skorzystaj z przycisku Anuluj transakcję
Integracja z Fakturownia.pl - automatyczne wystawianie faktur
Selmatic umożliwia integrację z programem do faktur - Fakturownia.pl. Po zintegrowaniu konta, do opłaconych transakcji wystawiana i wysyłana jest faktura.

Aby zintegrować konto:

1. Przejdź w Panelu Selmatic do zakładki Integracje -> Fakturownia
2. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w Fakturownia.pl, skorzystaj z przycisku Załóż konto lub przejdź pod link - Załóż konto w Fakturownia.pl

Korzystając z powyższego linku otrzymasz 20% rabatu na zakup abonamentu.


3. Po założeniu konta przejdź w Fakturowni do Menu -> Ustawienia konta -> Integracje
4. Zaznacz opcję 'Automatyczne logowanie po przekazaniu kodu API", a następnie skopiuj klucz API, przejdź do Selmatic.
5. Klucz API wklej we wskazanym miejscu, a następnie w kolejnym polu podaj nazwę swojego konta. Zwykle jest to przedrostek adresu konta w Fakturowni, np. kody24h.fakturownia.pl. Jeżeli nie jesteś pewny jaka jest nazwa Twojego konta, skopiuj z Fakturowni link widoczny w Menu -> Ustawienia konta -> Adres konta. Selmatic automatycznie zamieni link na samą nazwę konta. Zapisz ustawienia.

Integracja jest aktywna, następnym krokiem będzie ustawienie nazw produktów które będą widoczne na fakturach. Selmatic umożliwia zdefiniowanie nazw produktów na dwa sposoby:

1) w ustawieniach bazy kodów - rozwiązanie jest przydatne jeżeli z jednej bazy korzysta kilka aukcji,

2) w Sczegółach monitoringu - osobne ustawienia dla każdej aukcji

Nadrzędnym ustawieniami są te wprowadzone w bazach kodów. To znaczy, że jeżeli w bazie Konto PlayStation Plus 24h ustawiłeś nazwę produktu 'Dostęp Playstation+ 24h' to w szczegółach monitoringu dane te zostaną automatycznie pobrane. Jeżeli chcesz dokonać zmiany, zmień nazwę produktu w ustawieniach monitoringu - ta nazwa pojawi się na fakturze.

Dla trwających aukcji, faktury będą wystawiane tylko dla transakcji które nastąpiły po skonfigurowaniu integracji.

Od teraz, dla każdej transakcji ze zdefiniowanych baz/aukcji Selmatic będzie przekazywał dane do faktury do systemu Fakturownia. Wystawiona w Fakturowni faktura zostanie automatycznie wysłana do Klienta na podany w Allegro adres e-mail (jeżeli Kupujący wybrał opcję 'Faktura VAT').

W razie ewentualnych pytań skontaktuj się z nami lub zadaj pytanie poprzez czat dostępny w prawym dolny rogu.

Życzymy owocnego fakturowania! ;)

Informacja: Odnośniki do Fakturowni znajdujące się w niniejszym artykule oraz w Panelu Selmatic to tak zwane linki referencyjne. Oznacza to, że korzystając z tych linków i opłacając konto otrzymujesz 20% rabatu na wykupienie wybranego pakietu, a my zyskujemy dwa darmowe miesiące doliczone do licencji z której sami korzystamy.

Jeżeli nie chcesz korzystać z programu referencyjnego, użyj tego linku.